Etapy realizacji

1. Wybór schodów

W pierwszej kolejności zapoznajemy się z potrzebami klienta i konfigurujemy zamówienie. Jakie schody wybrać? Oczywiście najlepsze jakościowo i najładniejsze na jakie nam pozwala budżet.

Przy podejmowaniu pierwszych decyzji polecamy nasz Konfigurator schodów oraz działy takie jak: Schody i Wykończenia.

Zdjęcia punktów pomiarowych wykonane przez skaner laserowy 3D

2. Pomiar klatki schodowej

Następnie wykonujemy dokładny pomiar przestrzeni, w której mają znaleźć się schody. Pomiary wykonujemy skanerem laserowym 3D, który rysuje linie i punkty w wirtualnej przestrzeni. Poprawny pomiar i opracowanie jego wyników pozwala odwzorować nierówności klatki schodowej i niemal perfekcyjnie dopasować do niej projekt schodów. Delikatne nierówności pomijamy - po montażu schodów można luki wypełnić szpachlami.

3. Wykonanie projektu

Program komputerowy, z którego korzystamy pozwala nam na wykonanie projektów większości rodzajów konstrukcji schodów. Każdy projekt powstaje w oparciu o wcześniej obrobione dane z pomiarów, informacje dodatkowe (wysokość kondygnacji oraz grubość stropu) oraz z uwzględnieniem sugestii klienta. Opracowujemy konstrukcję schodów, a następnie tworzymy wizualizacje kolorystyczne.

Szczegóły związane z projektowaniem schodów dostępne są także w sektorze dla stolarzy i producentów.

4. Produkcja i montaż

O technologii drewna wiemy wszystko. Łącząc elementy drewniane, jesteśmy w stanie zapanować nad naprężeniami wewnętrznymi, aby uniknąć pęknięć czy deformacji. Do wykończenia stosujemy najlepsze przetestowane przez nas materiały dostępne na rynku. Każdy drobiazg typu wkręt czy klej pochodzi od renomowanych dostawców. Drewno, z którego wykonujemy nasze schody jest dokładnie wyselekcjonowane, posiada najlepsze parametry jakościowe i wytrzymałościowe.

Szczegóły związane z projektowaniem schodów dostępne są także w sektorze dla stolarzy i producentów.

5. Efekt finalny

Efektem finalnym są oczywiście piękne i bezpieczne schody drewniane. Precyzyjnie wykonane na bazie indywidualnego projektu, stanowią ozdobę każdego domu czy mieszkania. Wytrzymała i zabezpieczona konstrukcja gwarantuje satysfakcję użytkowania schodów Bialic przez wiele lat.

Więcej przykładów naszych realizacji znajduje się w zakładce Galeria.